- Mama i dziecko
- Dom i biuro
- Medycyna
-
-
- Bandaże kohezyjneSerdecznie zapraszamy do zakupu bandaży kohezyjnych. Tego typu opatrunki idealnie dopasowują się do ciała. Są samoprzylepne, nie potrzebują dodatkowego zapięcia. Bandaże kohezyjne polecamy.
- Maseczki jednorazowe
- Podkłady bibułowe
- Podkłady podfoliowaneOferujemy podkłady podfoliowane Medprox Comfort składające się z dwóch warstw bibuły i jednej warstwy folii oraz podkłady Medprox Line składające się z warstwy bibuły i folii. Dostępne są różne kolory i rozmiary. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.
- Podkłady włókninowe
- Rękawiczki jednorazowe
- Środki do dezynfekcji
-
-
- Stomatologia
- Kosmetyka
-
-
- Maseczki jednorazowe
- Podkłady bibułowe
- Podkłady podfoliowane
- Podkłady włókninowePrzedstawiamy Państwu podkłady włókninowe, inaczej nazywane flizelinowymi lub fizelinowymi. W naszym sklepie dostępne są podkłady nawinięte na rolkę o czterech różnych szerokościach i w kilku kolorach. Dzięki czemu z łatwością dopasują ją Państwo do swoich potrzeb. Polecamy!
- Rękawiczki jednorazowe
- Środki do dezynfekcji
- Przyłbice
-
-
- Studio tatuażu
- Wypożyczalnia
- Promocje
Jak uchronić się przed KORONAWIRUSEM?
W marcu pisaliśmy, że koronawirus jest już w Polsce. Teraz już wiemy, że nie tylko jest z nami od ponad pół roku, ale i sieje coraz większe spustoszenie. Nie mamy wpływu na to czy pojawi się blisko nas czy szczęśliwie nas ominie. Być może za chwilę to my będziemy na niego chorować. Najważniejsze jest to, aby nie wpadać z panikę. Zdrowy rozsądek i odpowiednia higiena mogą pomóc nam ustrzec nas przed zarażeniem. Bardzo ważne jest także, abyśmy przestrzegali zaleceń, które wydaje Minister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny. Jeśli trzeba nosić maseczki, to róbmy to, bez względu na to jakie są nasze osobiste przekonania. Zadbajmy także o swoje zdrowie psychiczne i zminimalizujmy oglądanie serwisów informacyjnych do niezbędnego minimum. Życzymy Wam dużo zdrowia, ale zostańcie z nami jeszcze chwilę, bo w tym tekście powiemy Wam jak w kilku krokach zadbać o swoje bezpieczeństwo w dobie pandemii.
Tekst edytowano: 23.10.2020r.
Najważniejsze jest częste mycie rąk
Częste i dokładne mycie rąk to podstawa. Powinniśmy myć dłonie minimum przez 30 sekund, a najlepiej przez 1 minutę. Pamiętając o nadgarstkach, paznokciach i przestrzeniach między palcami. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Zachęcam Was także do zapoznania się ze szczegółową instrukcją dotyczącą mycia rąk.
Powinniśmy myć dłonie zawsze po powrocie do domu, po wyjściu z toalety, po kontakcie z pieniędzmi, po czyszczeniu nosa, przed jedzeniem, a także po korzystaniu z komputera, telefonu, tabletu czy bankomatu. Mydło zabija koronawirusa, a jeśli chcemy dodatkowo wesprzeć jego działania, to skorzystajmy z płynu do dezynfekcji. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, w których nie mamy dostępu do wody, np. po wyjściu ze sklepu lub po podróży komunikacją miejską. Wówczas płyn albo żel antybakteryjny pomoże nam zachować higienę.
Witasz się z kimś zrezygnuj z podawania dłoni, przytulania się, całowania
Niby nic, a jednak może wiele zmienić. W okresie wzmożonej zachorowalności na różnego rodzaju wirusy, także koronawirusa, najlepiej zrezygnować z podawania dłoni czy wymieniania się czułościami z osobami, z dalszego otoczenia. Nigdy nie wiemy, gdzie ktoś przebywał, czy mył dłonie oraz jaki jest jego aktualny stan zdrowia.
Unikaj zatłoczonych miejsc
Kina, teatry, galerie handlowe i inne skupiska ludzi zawsze niosą za sobą ryzyko kontaktu z osobami chorymi. Oczywiście nie należy przesadzać i na stałe rezygnować z wszelkich aktywności, ale może warto na jakiś czas przenieść aktywność fizyczną z siłowni do domu lub odpuścić spotkania towarzyskie. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i stosowanie się do komunikatów płynących z góry.
Zachowaj odstęp od osób chorych, trzymaj dystans
Kiedy widzisz osobę chorą, kaszlącą postaraj się unikać kontaktu z nią. Trzymaj dystans także od tych, którzy nie wykazują objawów. Teraz każdy z nas może być zarażony. Zaleca się minimum 1,5 metra odstępu. Zbyt bliski kontakt z osobą zarażoną może skutkować chorobą. Gdy sam czujesz się nie najlepiej, to pozostań w domu. Pokasłujesz zasłaniaj usta chusteczką, mankietem lub łokciem. Wychodząc załóż maseczkę ochronną, aby narażać innych. Ogranicz wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Nie biegaj do sklepu po jedną rzecz, zrób raz w tygodniu większe zakupy.
Postaraj się ograniczyć dotykanie oczu, nosa, ust
Dłońmi dotykamy wielu powierzchni i mamy na nich mnóstwo zarazków. W momencie, gdy pojawi się na nich wirus, to dotykając oczu, nosa czy ust bardzo szybko przeniesiemy go do organizmu. Dlatego też warto to ograniczyć. Należy także pamiętać o dezynfekcji powierzchni (klik): klamek, kontaktów, komputera, telefonu komórkowego itp. Podczas korzystania z przestrzeni ogólnodostępnych: bankomatów, terminali płatniczych, paczkomatów itp. najlepiej założyć rękawiczki jednorazowe, a później zdezynfekować dłonie.
Jeśli zauważysz niepokojące objawy: kaszel, duszności, gorączkę, utratę smaku i węchu skontaktuj się z lekarzem
Takie objawy mogą być spowodowane również przez inne choroby. Natomiast jeśli obawiasz się, że masz koronawirusa, to skontaktuj się ze służbami medycznymi przez telefon. Nie idź do przychodni, nie biegnij do szpitala, najprawdopodobniej i tak nie uda Ci się tam wejść, a możesz stwarzać zagrożenie dla innych. Najważniejszy jest spokój, rozwaga i brak paniki.
Zobacz także: Środki ochrony osobistej STOP COVID.
Oceń
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Socjologia oraz Politologia. Od wielu lat pisząca teksty dziennikarskie i copywriterskie. Sandra dzięki szerokiemu wykształceniu zdobyła wiedzę i umiejętności, które z powodzeniem wykorzystuje w swojej zawodowej karierze. Osoba o wszechstronnych zainteresowaniach. Prywatnie żona i mama dwójki wspaniałych dzieci. Interesuje się podróżami, rodzicielstwem bliskości, psychologią i kontaktami międzyludzkimi.